Rozlicz podatek

Zwrot podatku z zagranicy – fachowe doradztwo

Wielka Brytania – bezpieczne rozliczenie podatku za pracę za granicą

Wielka Brytania – bezpieczne rozliczenie podatku za pracę za granicą

Rozliczenie podatku za pracę w Wielkiej Brytanii to obowiązek nie tylko Brytyjczyków, ale też Polaków, którzy podejmują legalną pracę na terenie Zjednoczonego Królestwa. Warto wiedzieć, że rozliczenie podatku to nie tylko formalność, ale też dobra okazja do tego, aby uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. O zwrot z podatku w Anglii można się starać samodzielnie, ale zwykle lepszym rozwiązaniem jest pomoc profesjonalnej firmy.

Rozliczenie podatku za pracę w Wielkiej Brytanii

Praca na terenie Zjednoczonego Królestwa zobowiązuje do tego, aby w określonym terminie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Podobnie jak w Polsce, jest to coroczny obowiązek. Formalności i dokumenty do wypełnienia często stanowią jednak przeszkodę lub nawet wzbudzają strach. Na szczęście w takich sytuacjach można skorzystać z pomocy profesjonalnego biura, które rozliczy podatek z Wielkiej Brytanii w imieniu klienta. Warto pamiętać jednak o tym, aby wybierać miejsca, które posiadają tytuł autoryzowanego agenta brytyjskiego Urzędu Skarbowego. Dzięki temu można mieć pewność, że udzielone porady będą fachowe, a wszystkie formalności dopięte na ostatni guzik.

Na terenie UK wnioski o rozliczenie podatku można składać po 5 kwietnia w dwóch formach: papierowej do 31 października lub elektronicznej do 31 stycznia kolejnego roku. Ważne, aby wnioski złożyć w terminie, ponieważ w przypadku braku rozliczenia urząd skarbowy nakłada kary w wysokości £100, co w konsekwencji może doprowadzić do kary wynoszącej £1000 za miesiąc opóźnienia lub nawet £3000 za pół roku.

Rozliczenie podatku a osoby samozatrudnione

W Wielkiej Brytanii samozatrudnienie określa się jako selfemployment. Tak jak w Polsce, jest to prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Osoby samozatrudnione w Wielkiej Brytanii muszą pamiętać, że tak samo jak inne osoby, są zobowiązane do corocznego składania deklaracji podatkowej. Warto zapoznać się też z obowiązującymi w UK wymaganiami, ponieważ niektóre zawody, np. samozatrudnieni budowlańcy powinni mieć wyrobioną kartę CIS. Polacy zatrudnieni w Wielkiej Brytanii, ale rozliczający się w Polsce, zwykle muszą złożyć zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36/ZG. Należy w nim wskazać dochody, które zostały osiągnięte poza granicami Polski.

praca w wielkiej brytanii podatek

Pomoc profesjonalnej firmy w rozliczeniu podatku w UK

Szacuje się, że obecnie Polonia w Wielkiej Brytanii to około 700 000 osób. Pomoc w rozliczeniu podatku w obcym kraju może się okazać wybawieniem, zwłaszcza na początku emigracyjnego życia. Firma Tax-pol od 17 lat świadczy profesjonalne usługi rozliczania podatku z Wielkiej Brytanii, ale też innych państw, np. USA, Niemiec, Belgii czy Austrii. Dodatkowo oprócz rozliczeń podatkowych, w naszej firmie można liczyć na pomoc związaną z uzyskaniem różnego rodzaju świadczeń socjalnych.

  1. Reprezentacja w urzędzie  – występujemy w imieniu naszych klientów do zagranicznych urzędów, skutecznie wnioskując o zasiłki i inne dodatki. O sukcesie firmy rozliczeniowej świadczy liczba zadowolonych klientów oraz wiele lat doświadczenia. Stałe podnoszenie kwalifikacji sprawia, że możemy świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie.
  2. Stały kontakt – pomoc firmy z rozliczaniu podatku zza granicy to bezpieczna forma, która pozwala na poczucie bezpieczeństwa. Stale jesteśmy gotowi do pomocy. Można się z nami kontaktować w tradycyjny sposób, np. listownie, osobiście czy telefonicznie, ale także mailowo lub na Skype.
  3. Określona struktura – wiemy, że formalności związane z corocznym rozliczeniem podatków nie należą do ulubionych czynności Polaków, dlatego w naszej firmie ograniczamy je do minimum. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a my zajmiemy się resztą. Co więcej, posiadamy specjalny system, który pozwala naszym klientom śledzić online proces rozliczania przez nas podatku w Wielkiej Brytanii.
  4. Wiarygodność firmy  – decydując się na pomoc firmy w rozliczeniu podatku z UK zawsze należy sprawdzić wiarygodność przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku wiąże się z podaniem poufnych informacji, które mogą trafić w niepowołane ręce. Doskonale rozumiemy te obawy. W Tax-pol wiarygodność to dla nas podstawa. Posiadamy liczne pozwolenia na działalność oraz certyfikaty, które są dla naszych klientów gwarancją profesjonalizmu.
  5. Atrakcyjna cena i komfortowe warunki – w Tax-pol nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat wstępnych, a za usługę płacisz dopiero po jej wykonaniu. Dzięki temu nasi klienci nie ponoszą żadnych opłat w przypadku odmowy zwrotu podatku. Co więcej, dla stałych klientów mamy specjalne rabaty.
Powrót do góry